Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Kultury w Gozdnicy

#GlinaKołemSięToczy – czyli wyjątkowy projekt Gozdnickiego Domu Kultury

Utworzono dnia 30.07.2019

Już 26 sierpnia wyruszamy w rowerową podróż z Gozdnicy w Bieszczady. Po drodze odwiedzać będziemy magiczne miejsca, które nierozerwalnie związane są z szeroko pojętą gliną. Z wizyt tych powstaną niesamowite relacje oraz wywiady z wyjątkowymi ludźmi. Wszystko to będziecie mogli zobaczyć na naszych profilach społecznościowych.

Na co zbieramy?

Mamy prawie wszystko: pracownię, doświadczenie, glinę, wielkie chęci i Pana Henryka, który z gliny robi prawdziwe cuda. Brakuje nam tylko serca pracowni, czyli pieca ceramicznego. Do tej pory radziliśmy sobie tzw. "wypałami u sąsiadów", za co bardzo im dziękujemy. Jednak ten etap odbywał się już bez udziału dzieciaków. Dzięki temu, że będziemy mieć swój własny piec, uczestnicy warsztatów będą mogli brać udział w całym procesie tworzenia ceramicznych dzieł. 
Ponadto chcemy wzbogacić naszą pracownię o elektryczne koło garncarskie i zorganizować profesjonalny plener ceramiczny dla dzieci i młodzieży. 

Kto jedzie?

Paulina - pracuje w naszym Domu Kultury. Rodowita Gozdniczanka, która brała udział w niejednej wyprawie. Zdarzyło jej się przejechać zamarznięte jezioro Bajkał, czy spędzić cały miesiąc w Himalajach. Najważniejsze jednak są dla niej relacje z drugim człowiekiem, więc jeśli masz czas i ochotę możesz dołączyć do tej niezwykłej wyprawy. 

Cel podróży?

Pędzimy na dwóch kółkach przez całą Polskę, z zachodu na wschód, z Gozdnicy Miasta Ceramików do ceramików i ich galerii ceramicznej "Barak" w Bieszczadach. Po drodze odwiedzimy magiczne miejsca na różne sposoby związane z gliną. Będziemy spotykać się z ich właścicielami, twórcami, artystami. Po  wysłuchaniu ich historii, stworzymy relacje i nagramy film. Na bieżąco będziecie mogli śledzić losy naszej akcji obserwując profile Gozdnickiego Domu Kultury na Facebook'u i Youtub'ie.

Pędzimy z wiatrem i pod wiatr, by o projekcie dowiedziało się jak najwięcej osób. Jeśli spodoba Ci się idea naszej akcji, dołącz do nas i dorzuć do pieca. Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://zrzutka.pl/urx62n i przekażesz dowolną wpłatę. Liczy się każda złotówka!

Podsumowując …  2 rowerowa koła, 3 tygodnie, 1000 km, mnóstwo uśmiechów!

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny